Automobil Casting Anti - žily prísady

Výroba auto valec, hlava valca, inlet a zásuvky, vodným plášťom dutiny a horúce časti vnútorného rohu departementu časté, čiže rednutie žily vady, pretože burr pozície v dutine je zložité vyčistiť, závady budú bráni normálny prietok chladiacej vody, vážnejšiu príčinu motoru spáliť fľaše; do výfukového kanála ovplyvňovať vlastnosti vortex dýchacích ciest, vážne ovplyvniť výkon motora, tak, aby vyriešiť žily vady hlavy valcov a iné auto odlievanie to je životne dôležité.

Po prvé, príčiny žily vady

V 573 ℃, kremenný piesok prechádza crystal prechod z β-quartz na α-quartz. Tepelné napätie spôsobené fáza-zmena expanzia vedie k popraskaniu povrchu piesok jadro a roztaveného železa preniká do trhlín do žily. Základné podmienky žíl sú generované, jeden je tepelné napätie produkované fázy zmena expanzii je väčšia povrchová pevnosť piesok jadra; druhý je tekutina roztaveného železa a má dostatočné plynulosť. Žily vady je akýsi druh expanzie liatie vady, výrobu napríklad znázornené na obrázku 1. To je všeobecne veril, že: ① vyšší obsah pôvodného piesok SiO2, vážnejšie poruchy žíl. (2) čím vyššia je koncentrácia pôvodný piesku, oveľa závažnejšie chyby plaku. ③ vyššia nalievanie teplota, prísnejšie žily vady. Ale teplota casting je určená podľa štruktúry casting, hrúbka steny, nemôžu byť ľubovoľne zmenené.

Kde môžete znížiť tepelné napätie faktory zníži výskyt moaré, kde môžu zlepšiť pevnosť jadra a húževnatosť z hlavných faktorov zníži výskyt žíl, kde faktory môžu urýchliť tuhnutia železa môže tiež znížiť pulz generácie. Prax preukázala, že živice piesok tendenciu produkovať žily vady v poradí poradí: cold box živice piesku → PEPSET živice piesku → obalené piesku → furánu živice piesku → alkalická fenolové živice piesku.

Po druhé, vyriešiť problém, žily vady

Opatrenia proti žíl chyby možno pripísať nasledovné:

(1) na zníženie rozširovania piesku core rozšírenie pôvodnej piesku je príčinou vzniku žily, a tak znížiť rozšírenie pôvodnej piesku je vyriešiť problém žily vady najprv zvážiť pôvodný piesok pri vysokej teplote nie je cr ystal prechod, sprevádzané objem expanzie, ak kremičitý piesok po 900 ℃ nad vysokou teplotou kalcinácia po chladenie crystal fáza prechodu bude nezvratné, takže pôvodný piesok regeneráciu alebo pražením po použití výrazne zlepší žily vady; výrobu liatiny kusy nemusíte pôvodnú piesku má príliš vysoký SiO2 obsah dosahuje 92% môže byť, pretože vyšší obsah SiO2 väčší stupeň tepelnej rozťažnosti, všeobecné výrobné môžete skúsiť používať recyklovaný piesku.

(2) upraviť pôvodný piesok Ditribúcia veľkosti častíc, ak pôvodný piesok častice je príliš koncentrovaný, celkovému rozšíreniu bude zrejmé prejav, všeobecné použitie troch alebo štyroch preosievanie piesku, hlavy valcov car Odporúčané veľkosti častíc 0.355 ~ 0.154mm (50/100 hlava) kroviny piesok, Snažte sa vyhnúť použitie veľkosť častíc 0.224 ~ 0.106mm (70/140 mesh) a viac jemného piesku.

(3) s cieľom zlepšiť piesok jadro pri izbovej teplote, vysoká teplota silu v istom piesku za rovnakých okolností, piesok core sila závisí od typu lepidla a piesok core kompaktnosť, pretože cold box je vysoký tlak shot piesku, piesku core tesnosť, rozšírenie priestoru piesku pri vysokej teplote je malý, takže je ľahké produkovať žily vady.

(4) použitie osobitných piesok ① Chromit piesok hlavne tým účinok za studena, aby sa zabránilo žily, kremenný piesok môže byť zmiešaný s určité percento. ② zirkónom refraktérnym vysoký koeficient rozťažnosti je nízka, ale cena je vysoká, zriedka používané. ③ praženie sand je piesok drhnúť vyhrievané 870 ℃ vyššie a izolácie po určitú dobu, tak, že plné rozšírenie kremičitý piesok na dosiahnutie zmeny fázy, takže pečenie piesku, tiež známy ako fáza zmeniť piesku. Po fáze zmeniť liečbu, nielen výrazne klesla miera expanzie a piesku v krištáľovej vode, organických znečisťujúcich látkach, uhličitanov a oxidy Vysokoteplotné kalcináciou bola kopa odstránenie, takže pečenie piesku a drhnúť piesku v porovnaní s nie len kyseliny spotrebu nízku hodnotu, pálenie výšky a objemu plynu nízka, menej blata obsah, dôležitejšie je miera nízkym rozpínaním. Nielen, že môžete znížiť množstvo lepidla pridané, účinnejšie zabrániť vzniku plesní obilia, horúce praskanie, lepkavé piesok a iné vady, zlepšenie presnosti odliatku. ④ Baozhu piesok guľového tvaru je hladký, nie vypuklé žilky. Jeho mobilitu a náplň je dobrý, môžete získať dobré silový tvaru a formy, collapsibility je dobrá, ľahko sa piesok operácií, použitie rýchloviazača ako iné podobné druhy piesku má väčšie úspory, nízka tepelná expanzia a chrome rudy a ostatné špeciálne piesok rovnaké , takže na výrobu odliatkov s vysokou rozmerovou presnosťou prasknutie a povrchové defekty, odlievanie vysoký výnos. Baozhu piesok kompaktnosť, vysoká pevnosť, aj v prípade využívania opakovaného regenerácie je tiež veľmi rozbité, znížiť liatím prachu na produkčnom prostredí znečistenia, dobrú regeneráciu, znížiť priemyselný odpad, emisie, vedúce k Ochrana životného prostredia. Vysoká Refraktérnosť je hlavnou zložkou oxidu hlinitého, Refraktérnosť ≥ 1790 ℃, plniť odlievanie z rôznych kovov a zliatin, ľahké získať späť, takže riešiť dutiny sutúra a žily vada je dobrá voľba.

(5) úloha špeciálne nátery chladené maľovať môže urýchliť tuhnutie roztaveného železa, všeobecne vhodný pre automobilový odliatky, jednoduché a ľahké; pre hrubé kusy efekt nie je zrejmé.

(6) proti žíl prísady v súčasnej dobe, trh širokú škálu anti-vegan prísady podľa ingrediencie sú prevažne organické a anorganické, prvý je zmes kremičitanov a kovov oxid, nízkym bodom tavenia, pri vysokých teplotách sa kremičitý piesok na formulár sklenené telo vyplniť pieskom core crack, aby sa zabránilo roztaveného železa do trhliny, možno tejto doplnkovej látky do guľatozrnná piesku core sila malých, sčítaním množstva o 1,0 až 5,0%; druhým je organické prísady, Pridanie menej 0,3% do 1,5%, intenzita vplyvu ako anorganické jasné a veľké množstvo plynu.