Automobil Casting proces znalosti a technológie Development Trend

Približne 15% až 20% auto diely sú vyrobené metódami rôznych Odlievanie odliatkov. Tieto odliatky sú najmä kľúčové komponenty energetického systému a dôležité konštrukčné prvky. V súčasnosti, Európa a Spojené štáty automobilový priemysel rozvinutých krajín, pokročilé technológie výroby automobilov casting, kvality produktov je dobré, výroby efektívnosti, znečistenie životného prostredia. Odlievanie surovín a pomocných materiálov boli vytvorené série a normalizáciu, celý výrobný proces bol dosiahnutý mechanizácie, automatizácie a inteligenciu. Tieto krajiny vo všeobecnosti používať digitálne technológie na zlepšenie úrovne casting proces design, odlievanie šrot sadzbu cca 2% do 5%, a zaviedla službu mnohonárodné systém a sieťové technológie podporu. Naopak, hoci Číny automobilov odliatky väčší výstup, ale väčšina z nich sú nízkej pridanej hodnoty a nízky technický obsah, štruktúra je pomerne jednoduchý čiernom odliatky a medzera medzi zahraničnej úrovni. Tento článok sa zaoberá hlavne smer vývoja automobilov odliatkov a automobilové technológie od vývoja dopytu automobilový energeticky úsporné a ochrany životného prostredia.

1 smer vývoja automobilových odliatkov

1.1 integrovaná dizajn automobilových odliatkov

S automobilový energetická úspora a zníženie nákladov na výrobu požiadavky naďalej zvyšovať, plne využiť výhody casting pôvodný lisovanie, zváranie, kovanie, odlievanie tvorí niekoľko dielov, prostredníctvom primeraného dizajnu a štrukturálnej optimalizácie dosiahnuť neoddeliteľnými súčasťami casting tvárniacich, môže účinne znížiť hmotnosť dielov a znížiť zbytočné spracovanie procesu, s cieľom dosiahnuť hmotnosť dielov a vysoký výkon.

Trend vývoja automobilov casting integrácie je zrejmé vo vývoji farebných zliatiny odliatkov. S cieľom plne využiť liatím dosiahnuť Charakteristika výroby komplexných štrukturálnych odliatkov, boli integrované dizajn panely dverí, kostra sedadla, tabuľa kostra, predný rám a firewall integrovaný dizajn vysokotlakových odliatkov, veľkosť je výrazne väčšia než súčasnej produkcie Casting, potrebu výške 4 000 ~ 5 000 t alebo dokonca väčšiu tonáž die-casting stroj na výrobu.

1.2 hmotnosť automobilový odliatkov

Zabezpečiť pevnosť a bezpečnosť vozidla podľa predpokladu auta čo najviac znížiť kvalitu prípravy na dosiahnutie ľahký, čím sa zvyšuje výkon vozidla, znížiť spotrebu paliva a znížiť znečistenie výfukového plynu. Kvalita vozidla je znížená o 100 kg a 0,3 až 0,6 L. môžete znížiť spotrebu paliva na 100 km Ak hmotnosť vozidla sa zníži o 10%, účinnosť paliva, ktorá môže byť zvýšená o 6% až 8%. S potrebami ochrany životného prostredia a zachovania energie, hmotnosti vozidla sa stal svetových automobilových rozvoj trend, hmotnosť automobilový odliatky stala jednou z dôležitých smer rozvoja automobilového odliatkov.

2 smer vývoja automobilov casting technológie

Technológia výroby tenký - obstavané zložitú štruktúru odliatkov

S rozvojom automobilového priemyslu a dopyt úsporu energie a emisií zníženie hmotnosti automobilových dielov je stále viac a ľahký. Cez tenký-obstavané konštrukcia je dôležitý vývoj smer bloku motora. FAW Casting Co, Ltd pre FAW Volkswagen výrobu liatiny valec, napríklad skorej produkcie 06A valec steny hrúbky 4,5 mm ± 1,5 mm, EA111 valec stena hrúbky 4 mm ± 1 mm, aktuálnu hromadnú výrobu EA888Evo2 valec steny hrúbky 3,5 mm 0,8 mm, ďalšia generácia EA888Gen.3 valec produkt štruktúra je zložitejšie, hrúbka steny iba 3mm ± 0,5 mm, je najtenší valec šedej liatiny. V masovej výrobe, tam sú niektoré problémy ako rozbitej jadro, jadro drift a stenu hrúbka kolíše. Však za kontroly kvality piesku jadro a piesku, ale nemôže splniť EA888Gen.3 valec výrobné požiadavky, musia byť použité ako celá skupina Core liatie proces.

2.2. hliník-magnézium zliatiny rozsiahlych konštrukčných častí výrobné technológie

S rastúcim dopytom pre úsporu energie, ochranu životného prostredia a zníženie nákladov, hliník-magnézium zliatiny rozsiahlych štrukturálnych casting sa stal dôležitý vývoj trend a jeho výrobné technológie sa stal súčasný developerská hotspot. V súčasnosti je hlavné výrobné technológie hliník-magnézium zliatiny rozsiahlych konštrukčných častí vysokotlakového liatia, lisovania casting a nízkotlaké liatie. Ako vysokotlakového liatia výroby efektívnosti, kvalite výrobkov stala hlavného výrobného procesu, jeho výrobnej technológii vývoj zameral na vysokotlakovým liatím je jednoduché curl, odlievanie jednoduché k forme póry, nie tepelného spracovania problémy.

2.3 liatie presné liatie technológie

Bežne označovaná ako presné liatie automobilový casting hlavne vzťahuje na odstránenie plesní a investičné liatie technológie. S vývojom automobilový casting tvoriace technológie liatie presné formovanie je druh casting tvoriace metódy. Odliatky produkoval tento druh tvoriace metódy môžu byť použité priamo bez kosenia alebo kosenia. So zlepšením liatie presné veľkosti, liatie presné technológii tvárnenia bol vyvinutý rýchlo v posledných rokoch a rad nových casting metódy boli vyvinuté ako presné liatie do piesku, Lost Foam Casting, riadené tlakové liatie a vysokotlakového liatia. Cosworth liatím bol vyvinutý vo veľkej Británii využitím kombinácie zirkónia piesok core a riadený elektromagnetickými čerpadlo. Bol úspešne použitý pre hromadnú výrobu hliníkovej zliatiny valcov a objavil sa v mnohých variantoch – proces ako nízkotlakové odliatky namiesto elektromagnetické čerpadlo odlievanie a iné procesy. Použitie tohto typu casting metóda môže produkovať hrúbka steny 3.5 ~ 4,0 mm hliníkovej zliatiny valec, je aktuálne presné liatie do piesku v mene procesu.

Vysokotlakovým liatím, vyvinutý na základe vákuové liatie, okysličená die-casting, polotuhé kov liatí reologické alebo tixotropný proces určený na odstránenie vád odliatkov, zlepšenie kvality a rozšíriť rozsah pôsobnosti die odliatky. V procese vytláčania casting, taveniny je vyplnená a spevnil pod tlakom a má výhody hladký, žiadne kovové špliechania a menšie straty z kovových kvapalné oxidačné, úspora energie, bezpečnú prevádzku a chyby casting diery. Vysokovýkonný hliníkovej zliatiny casting vývoja a uplatňovania širokú škálu aplikácií.

Neustály rast automobilovej produkcie vyžaduje tvorbu casting na vysokú kvalitu, vynikajúci výkon, v blízkosti čistých tvarov, viaceré druhy, nízka spotreba, nízkonákladové smer. Ako vozidlo asi 15% až 20% časti sú odliatky. To si vyžaduje odliatok priemyslu naďalej používať celý rad nových technológií, nových materiálov zvýšiť celkovú úroveň casting. Liatie presné liatie technológie môžu spĺňať tieto požiadavky automobilového odliatkov a jej aplikácie bude sa týkať rôznych zlievárenských procesov automobilových odliatkov.

S cieľom splniť čoraz náročnejšie environmentálnymi nariadeniami, autá smerujú k nízkej hmotnosti. Zníženie hmotnosti o 10%, spotreba paliva môže byť znížená o 5,5%, úspora paliva môže byť zvýšená o 3% až 5%, pri súčasnom znížení emisií o asi 10%. Aplikácia hliníka a horčíka a ostatné zliatiny zušľachťovania odliatkov, rozvoj veľkých zložitú štruktúru integrovaného odliatkov a rozsiahle uplatňovanie precision na liatie plastov technológiou je dosiahnuť hlavný spôsob, ako znížiť váhu automobilový odliatkov. A preto si vyžaduje rozsiahle využívanie digitálnych technológií na základe high-výkon odlievacie materiály, zariadení pre automatizáciu, napríklad širokú škálu prostriedkom k dosiahnutiu rozvoja a výroby automobilového odliatkov potrebám moderných automobilový priemysel.