Trend vývoja automobilov liatie a liatie technológie

Trend vývoja automobilov liatie a liatie technológie

Casting je jeden z najstarších pretvárania metódy a asi 15% až 20% auto diely sú vyrobené metódami rôznych Odlievanie odliatkov. Tieto odliatky sú najmä kľúčové komponenty energetického systému a dôležité konštrukčné prvky. V súčasnosti, Európa a Spojené štáty automobilový priemysel rozvinutých krajín, automobil casting výrobná technológia advanced, dobrá kvalita, automobil odlievanie vysoká účinnosť výroby, znečistenia životného prostredia. Odlievanie surovín a pomocných materiálov boli vytvorené série a normalizáciu, celý výrobný proces bol dosiahnutý mechanizácie, automatizácie a inteligenciu. Tieto krajiny vo všeobecnosti používať digitálne technológie na zlepšenie úrovne casting proces design, odlievanie šrot sadzbu cca 2% do 5%, a zaviedla službu mnohonárodné systém a sieťové technológie podporu. Naopak, hoci Číny automobilov odliatky väčší výstup, ale väčšina z nich sú nízku pridanú hodnotu a technický obsah, štruktúra je pomerne jednoduchý čiernom odliatky a medzera medzi zahraničnej úrovni. Tento článok najmä zo zachovania automobilový energie a ochrany životného prostredia a ďalších aspektoch rozvoja potrebuje, pojednáva o automobilovej casting a smer vývoja technológie automobilov.

Tlakové liatie označovaná ako die-casting, automobil liatie pod určitým tlakom aby taveniny naplnené dutiny, odlievanie tkaniva hustá, vysoké mechanické vlastnosti, presné veľkosti, malé spracovanie okrajov. Podľa úrovne tlaku môže byť rozdelená do nízkotlaké liatie a vysokotlakových casting dvoch kategórií, tieto vysoké náklady na plesne, najmä pre veľkosériovú výrobu automobilov odliatkov, vysokej účinnosti, celkové náklady sú veľmi nízke. V súčasnosti takmer všetky auto prenos shell, spojka shell, pumpa shell, karburátor shell, kormidlové zariadenie, atď sú hliníkové die odliatky.

Hlavné parametre procesu die-casting sú tlaková sila, špecifického tlaku, taveniny plniace rýchlosť, čas plnenia, výdrže, teplota topenia a teploty formy. Taveniny vysoké teploty, vysoká rýchlosť, vysoký tlak vyplnenie dutiny, bude nevyhnutne zapojiť v plyne, tak rozvinuté rad nových procesov, ako sú vákuové die-casting metóda, kyslík-naplnené die-casting metóda automobil odlievanie low-rýchlosť plnenia die liatím "presnosť" Die casting metóda (tiež známy ako Acumrad spôsobom, ktorý je presný, rýchly, husté), low-rýchlosť Strednotlakové náplň (NDC) liatím, sú žiadne nové technológie neporéznych liatia. Preto podľa charakteristík liatie vedeckú kontrolu parametrov procesu, racionálne dizajn a výrobu formy (vrátane liatie systém, pretečeniu výfukový systém, forma chladiaci systém, forma vykurovanie a zostatok kontrolný systém), použite vhodné lakovanie a striekanie technológie. Die teploty a tepla rovnováha je najdôležitejšie podmienky na realizáciu vysoko kvalitných odlievanie, odlievanie automobil všeobecné liatie odstrániť liatie plesní dutiny povrchová teplota topenia zliatiny 40% o.