Diskusia o kontrolu strojov odliatkov

Diskusia o kontrolu strojov odliatkov

Mechanické casting kvality, vrátane nepopierateľná kvalita mechanické casting, vzhľad kvalitu, použitie kvality. Svoje špecifické požiadavky, vo všeobecnosti v niektorých častiach a súvisiace technické dokumenty sú jasne definované. S cieľom zabezpečiť kvalitné mechanické odlievanie, odlievanie všetky aspekty výroby, najmä po vyčistení, majú vykonávať kontrolu. Akýkoľvek chybný mechanické casting, po oprave podľa požiadaviek, neovplyvní používateľa by mali byť záplaty.

1, inšpekciu liatie vady

1) kontrola vzhľadu vady ke─å s chybami ako praskliny, povrch póry a zmrštenie, lepkavé piesok a iné vady vystavení vzhľad strojov odliatkov s voľným okom alebo pomocou lupy a tip kladivo, atď, použitie m easuring nástroje, formy a práca platforma, atď, skontrolujte, či veľkosť mechanické casting kresby spĺňajú požiadavky, s rôznymi váženie nástroje na testovanie či hmotnosť mechanických casting v rámci prípustnej odchýlky.

(2) povrchové chyby kontroly

① fluorescenčné detekčnej metódy: mechanické casting ponorený do fluorescenčné kvapaliny, kvôli kapilárny jav, fluorescenčné kvapalina preniknúť do mechanického casting povrchové defekty a potom odstráňte mechanické liatie a wipe, umiestnené v ožiarenia ultrafialovým svetlom (mercury quartz lampa). Použitie fluorescenčné liquid ultrafialové svetlo ožarovanie princíp, môžete určiť povrchové praskliny a iné nedostatky na stránke.

② spôsob vyfarbenia: použitie priepustnosť kvapaliny, povrch chytil mechanické casting potiahnuté vrstvou dobrá priepustnosť sfarbenie kvapaliny (napr. petroleja, acetón, farby a iné zmesi), kým kvapalina preniknúť do povrchu vady, utrite povrch kvapaliny sfarbenie strieka s vrstvou zinku bielej a prášok biely displej, potom zostatkovej chyby v póroch farbenie agent bol nasávaný povrch objavovali prášok, ukazuje tvare vady.

3) vnútorného defektu inšpekcie

① ray inšpekcie: mechanické chyby nájdete vnútri odliatky, ako sú póry, zmršťovania, praskliny, inklúzií a tak ďalej. Obrázok 2-10 ukazuje rádiografického diagram. Pre dôležité stroje odliatkov, ako obranný priemysel s triedy I strojov odliatky, všeobecne majú prejsť 100% ray inšpekcie. Sú bežne používané lúče: X-ray a g-žiarenia. Prenikanie bývalý než tá, ale citlivosť je vyššia ako tá, tieto lúče môžu preniknúť kovu, takže citlivý film. Keď lúč preniká objektu, interaguje s atómami v objekte a energia ray je neustále vstrebáva a rozptýlené sa postupne rozkladať. Čím vyššia hustota objektu, rýchlejšie energia rozpadu, hustotou dier a inklúzií v stroje odliatkov je oveľa nižšia ako hustota kovu. Keď lúče a tieto chyby pôsobiť, útlm je menšie a energia na film je väčší ako defekt-môže ukázať tvaru defektu na film.

② ultrazvukové kontroly: mechanické liatie možno nájsť aj v rámci chyby, ako sú póry, trhliny, zaradenie, ako voľné. Oceľové odliatky, použiť túto metódu na zistenie maximálna hrúbka (1000mm) metódy. Ultrazvukové skúšanie s prevádzkovou frekvenciou často viac ako 1 MHz. ultrazvukové vlny šíriť z jedného média do druhého na rozhraní, najmä keď ultrazvuk sa prenáša z kovu vzduchu, takmer 99% odraz od rozhrania späť. Ultrazvukové skúšanie je aplikácia túto funkciu nájsť vnútorné chyby mechanické casting. Keď sonda sa pohybuje pomaly na mechanické casting, ak neexistuje vada v mechanických casting, len T vlna odráža na povrchu sondy a B vlny na dolnom povrchu sa odráža na obrazovke osciloskopu. Ak existuje akákoľvek vada v časti mechanických casting je F-vlna odráža aj vadou, väčšia vady, väčšia výška F-vlny, ktoré môžu určiť umiestnenie a závažnosť vady mechanického odliatku.

③ Tlaková skúška: vysokotlakové, vysávač s strojov odliatky, ako sú čerpadlá, ventily, atď, musíte tlakovej skúšky či tam je diera v mechanických liatie vady. Keď test bude mať určitý tlak vzduchu (alebo vodu, olej, atď) do dutiny zapečatených mechanické casting, napríklad mechanické liatie cez praskliny, diery, atď, bude existovať netesnosti, a teda našiel miesto defekt. Skúšobný tlak je zvyčajne viac ako 30 až 50% mechanické casting pracovný tlak, ktorý je tiež mechanické casting silu posudzovania. Pri mechanickej casting nie je ľahké tvoriť uzavretej dutiny, ktoré môže vykonať tlakovú skúšku, metódu možno testovať mechanická penetrácia petrolej kompaktný.