Ako ovládať teplotu odliatku odlievacieho ventilu?

Ako regulovať teplotu odliatku odliatku ventilu?

Každý rok pri výrobe odlievania ventilov, často kvôli odlievaniu odlievaného odliatku teploty približne 20% odliatkovej teploty odlievania a kvalita povrchu odlievania úzko súvisí, a preto na zlepšenie výťažku odlievania ventilov potrebujete regulovať teplotu odlievania.

1, najvyššia teplota odlievania. ventilové odlievanie Teplota odlievania je príliš vysoká spôsobí piesok, najmä pri zložitých odliatkoch pieskového jadra, keď teplota odlievania ≥ 1420 ° C, keď sa zvyšuje zvyšok, teplota odlievania 1460 ° C, keď je odpad až 50%. Preto by mala byť teplota odlievania odliatku regulovaná pri najvyššej teplote 1420 ° C.

2, najnižšia teplota odlievania. ventilové odlievanie Keď je teplota odlievania nižšia ako 1380 ℃, po spracovaní liatiny pod pokožkou nájde jediný otvor, priemer otvoru je vo všeobecnosti 1 ~ 3mm. V niektorých prípadoch sú iba 1-2 otvory a tieto otvory sa objavia s malým množstvom kvapalnej trosky. Štúdie ukázali, že táto chyba súvisí s teplotou liatia a keď je teplota odlievania vyššia ako 1380 ° C, odliatok ventilu nebude spôsobovať takéto chyby.

V súhrne možno vidieť, že teplota odlievania by mala byť regulovaná pri 1380 až 1420 ° C. Okrem toho je teplota odlievania príliš nízka, najčastejším dôvodom je pred nalievaním, roztavené železo v otvorenej panve na dlhú dobu na prepravu a pobyt a teplo. Odlievanie ventilov S krytom na panve s tepelnou izoláciou je možné významne znížiť tepelné straty.