Zlepšujú odolnosť voči opotrebeniu a spoľahlivosť strojov odliatkov

Zlepšujú odolnosť voči opotrebeniu a spoľahlivosť strojov odliatkov

S cieľom správne stroj nástroj casting materiálu vysokej pevnosti, tuhosti rozvoja, a ďalej zlepšovať odolnosť voči opotrebeniu obrábacieho stroja a využívania spoľahlivosť, rozvoj a uplatňovanie niekoľkých nových materiálov v posledných rokoch:

(1), HT300 vysoko-sila tehotné liatiny. Stroje odliatky prídavkom železa kvapaliny z 1450 ℃ až 1470 ~ 1520 ℃, podiel nepodarkov v zložení poplatku (pridaním 40% ~ 50%), pou ívanie C-si, Ca-Ba a CaMnSi-Bi očkovacích látok, atď. Technické opatrenia, CE ≥ 3,5% za podmienok prístupu do HT350 stupňov.

(2), vysoké Si / C šedá liatina. Pod podmienkou uhlíka ekvivalent CF = 3,4% ~ 3,8%, okrem šrotu je zvýšená, Si / C pomer vzrástol z 0,4 ~ 0,5 až 0,7 ~ 0,8 teploty roztaveného železa je zvýšená vyššie 1450 ℃, pevnosť v ťahu môže byť zvýšená o 20 ~ 30mpa. E0 hodnotu tiež zvýšili, casting má malú tendenciu deformácie. Pre hrubšie odliatky ako sú obrábacie stroje, zvýšenia Si / C hodnota zvyšuje obsah feritu v sekcii hrubá, ale znižuje silu. V tejto dobe by sa mal doplniť Cr, co, Sb a Sn a ostatné legujúcich prvkov, zlepšenie stroj na prierez perlit obsahu, odliatky strojov znížiť tvrdosť prierez, zvýšenie presnosti obrábacích strojov a stability.

Domáci test pomocou vibrácií starnutia, znižujú a pnutia v rámci strojov odliatkov. Jeho účinok na pnutia. Z dôvodu zvýšenia elastický modul materiálu po vibrácie, anti - nosnosť casting zvyšuje, anti - statické kapacita sa zvýšila o 30% a anti - nosnosť sa zvýšil o 100% ~ 300%.