Mechanické odliatky vyrábajú hlavným dôvodom pre studené separácie a nalial

Mechanické odliatky vyrábajú hlavným dôvodom pre studené separácie a nalial

Tam je neúplné fusion medzeru na mechanické cast a na okraji zvaru je hladká. Tento rozdiel sa nazýva studené. Mechanické odliatky sú plné miestnych, mechanické casting nedostatok mäsa, na konci oblúka bola nie nalial. Suchý piesok pevné odliatkov, najmä žiadny negatívny tlak liatiny zliatiny je prípad, mechanické odliatky sú náchylné k studenej separácie a nalial necelých závady vzniknuté mechanickým casting šrotu.

Typ peny sa zahrieva, rozložený, a produkt rozkladu sa zahreje na teplotu roztavený kov absorbovať teplo, čím chladenie roztavený kov. Okrem toho plynu rozkladu zvyšuje odolnosť tekutý kov náplň. Tieto dve spôsobuje významné zníženie plynulosti kovové tekutina, ktorá je hlavnou príčinou chladné oddelenie a nalial.

Okrem toho nalial program, odlievanie štruktúra systému a nalial prevádzky na výrobu studenej oddelenie, nalial si určitý vplyv.

Mechanické casting zabrániť opatrenia: ① zlepšiť teplota roztavený kov nalieva. Casting teplota pevných casting by mala byť aspoň 30 ℃ vyššia ako teplota odlievania odlievanie do piesku v rovnakých podmienkach, a vo všeobecnosti sa odporúča zvýšiť teplotu 30 až 50 stupňov Celzia. ② cast určitý negatívny tlak. Podtlak steny keď plyn odpor, keď typ peny dobrú kvalitu, nízku hustotu a vysokej pevnosti, množstvo plynu je malý, liate hliníkové zliatiny odliatky nemôže byť záporný tlak casting môže znížiť kovové tekuté náplne. Keď pena kvalita je zlá, Odlievanie odliatkov vyžadujú podtlaku. Odlievanie strojov, odliatky sú všeobecne používané podtlaková casting. ③ vybrať primeraný nalievanie program a nalievanie štruktúra systému. Napríklad použitie top nalievanie liatie systém, duté sprue, minimalizovať celková dĺžka liatie systém tak, aby kovové kvapaliny spracovanie skrátená, čer hladký, aby sa zabránilo prechladnutia a nalial necelých vady.