Prevádzkový režim a výhody a nevýhody automobilový liatím

Prevádzkový režim a výhody a nevýhody automobilový liatím

Keď kaliareň automobil casting je veľmi nízky bod topenia, je ľahké sa vysporiadať s prehrievaním, teplotný rozdiel po zahriatí je relatívne malý, automobil Casting pre presnosť teplomer požiadavky sú veľmi vysoké, ak Kúrenie po izolácii odchýlka je pomerne veľká, potom nemôže dokončiť cieľom posilniť, môžeme vidieť, na kontrolu horúceho kovu die casting teplota je kľúčom k celým procesom, po niekoľko testy potvrdili, že ručné ovládanie teplota a čas je existencia kontakt, ak teplota starnutia je pomerne vysoká, potom izolácia doba bude krátka a ak teplota starnutia je relatívne nízka, potom izolácia čas bude určité predĺženie s prvý spôsob, ako riešiť s prípadom pre veľké množstvá výroby je veľmi diskrétny typu, kontrolu kvality konečného výrobku, a použiť druhý spôsob môže výrobok mieru úspešnosti je lepšie, ale tiež zabezpečiť, aby kvalita proces.

Výhody liatie patrí casting s vynikajúcu rozmerovú presnosť. Zvyčajne to záleží na odliatku materiál, typická hodnota je veľkosť počiatočnej 2,5 cm, keď chyba je 0,1 mm, a chyba sa zvýšil o 0,002 mm pre každý ďalší 1 cm. v porovnaní na iné procesy liatia, jej obsadenie povrch je hladký, zaoblený okruhu asi 1-2 .5 mikrónov. Formy s hrúbkou steny približne 0,75 mm môžu byť vyrobené s ohľadom na pieskovisku alebo trvalé liatia. To môžete priamo obsadenie vnútornej štruktúry, ako je hodváb sady, vykurovacie telesá, vysokej pevnosti nosnej ploche. Iné výhody patrí schopnosť na zníženie alebo zabránenie sekundárnej rýchlosť obrábania, výroby, odlievanie pevnosť v ťahu až 415 MPa, liateho kovu high-mobilita.

Najväčšou nevýhodou liatia je vysoké náklady. Liatie zariadenia a plesne, plesne-súvisiace súčasti sú veľmi drahé v porovnaní s inými casting metódy. Takže na výrobu automobilových die-casting pri výrobe veľkého množstva produktov je úspornejšie. Ďalšie nedostatky patria: Tento postup platí len pre vyššiu mobilitu kovu a kvality odliatku musí byť 30 gramov až 10 kg. V obvyklých liatie konečné obsadenie dávky odliatkov mať vždy póry. A preto môže vykonávať žiadne tepelné ošetrenie alebo zváranie, pretože plyn do priepasti bude za pôsobenia tepla expanzie, výsledkom vnútorný mikro-vady a povrchové stripping.

Odlievacie metódou má nasledovné nevýhody:

(1) die-cast zliatin sú obmedzené

Stále musíte študovať materiál, formy materiálov a pracovných metód.

(2) zariadenie je drahé

Zariadenia na výrobu die-casting napríklad die-casting stroj, topenia pec, pec a die-casting plesne a ostatné náklady sú dosť drahé.

(3) nedostatočná tesnosť odliatkov

Ako taveniny cez vysokorýchlostné plnenie do formy die-casting, bude produkovať fenomén turbulencie, miestne tvorbu pórov alebo zmenšovať diery, ktoré ovplyvňujú odolnosť izolácie. V súčasnosti existuje metóda na impregnácia, ktoré môžu byť použité na zlepšenie vzduchu tesnosť.