Dôvody a riešenia oxidácii mieste v automobilovej odliatkov

Dôvody a riešenia oxidácii mieste v automobilovej odliatkov

Automobilový odliatky a ich zliatin sú oveľa ťažšie striebra ako medi, proces je zložitejší. Hlavným dôvodom je, že výkon odliatky a ich zliatin nie je rovnaké ako iné kovy, hliník je kov, dva-sex a kyselinám a zásadám sú reakcie, predčistenia niečo nesprávne, to spôsobí povrchu nad korózii. A cast a jeho zliatin, či už vo vzduchu alebo v roztoku sú ľahko vytvárať oxidu film, Táto vrstva oxidu film ak nebudú odstránené, bude mať vplyv na priľnavosť náteru. Odlievanie časté závady funkcie: oxidácia troska je distribuovaný väčšinou na hornom povrchu casting v rohu pleseň nie je vetraná. Zlomeniny prevažne sivej alebo žltá, x-ray alebo mechanického spracovania našiel aj v alkalickej umývania, morenia alebo eloxovanie nájdete. Experimentálne výsledky ukazujú, že pridaním vhodných prísad v roztoku NaOH môže produkovať dobrý leštenie efekt.

Prieskumné experiment tiež zistil, že povrchu odrazivosť povrchu hliníka môže dosiahnuť až 90% po DC konštantný tlak elektrolýzy roztokom NaOH za určitých podmienok, ale stále existujú niektoré nestabilnú faktory, kvôli experimentu, ktorý je potrebné ďalej študovať. Uskutočniteľnosti pomocou DC pulzného elektrolytické leštenie metóda leštenie hliníka v základných podmienkach je preskúmaný. Výsledky ukazujú, že pulz elektrolýzy leštenie metóda dosiahnuť vyrovnanie účinku DC konštantné napätie elektrolytické leštenie, ale jeho vyrovnanie rýchlosť je pomalý.

Balík casting súčasťou hliníkovou vrstvou bol zrezaný, Vonkajší obal z hliníka je vysoko kvalitný hliník, vnútorná vrstva balík je rôzne hliníkové, dva rôzne materiály, tak oxidácii "vitiligo" ako škvrny.

Riešenie: Tento jav často nie je priveľa porozumenia zákazníkov, výrobcov mali urobiť viac vysvetliť prácu, Vymazať celý príbeh tak, aby nespôsobil nedorozumenia. Na druhej strane, hliníkový priemysel analýzy predpovedá, že použitie automobilu odliatky zvýši o 50% v piatich rokoch, od 250 libier / vozidla v 2000 až 380 / vozidiel do roku 2005. Veľké množstvo výroba a spracovanie odliatkov, potreba polykryštalických diamantov (PKD) nástroj. Hlavnou príčinou čip PCD poškodenie počas spracovania. Aby PCD nástroj špici neporušený, je najlepšie rezanie zaťaženie rovnomerne na každý fréz.

Automobil Casting žíhanie: hliníkové zliatiny odliatky vyhrievané na vyššiu teplotu, všeobecne ℃ asi 300 alebo tak, po určitom čase, s pece ochladení na izbovú teplotu proces známy ako žíhanie. Priebehu žíhania, solídne riešenie rozkladá a druhá fáza častice sa zoskupujú, ktorých odstránenie vnútorného napätia casting, stabilizovať veľkosť casting, znížiť deformácie a zvýšiť plasticity casting.