Charakteristika ventil Casting proces

Charakteristika ventil liatím

V porovnaní s liatím ostatných sivej liatiny, ventil casting výrobný proces má nasledujúce charakteristiky:

① ventil casting proces a kontrola procesu výroby je zložitejšie.

Ventil casting prázdne je komplexná štruktúra sa nazýva tenkostenné škrupiny kusov. Odliatky vyžadujú hladký povrch, cast slova jasné, najmä k mať husté vadu. Aby sa splnili vyššie uvedené požiadavky, odlievanie užívať sériu technických opatrení, ako napríklad použitie vysoko refractibility modelovanie materiálov a kontrolu piesok vody, modelovanie by vrstvené bojovať zabezpečiť piesok tvrdosť, používanie primeraných SPP syst EM a prísnou kontrolou Pouring rýchlosti a teploty. Vzhľadom na vysoké technické požiadavky, liatie odliatkov ventil je oveľa komplikovanejšia než všeobecným odlievania.

Ventil casting okrem skontrolujte veľkosť, presnosť polohy a vzhľad a niektoré majú navyše mikroštruktúry, mechanických vlastností, odolnosť proti korózii a nedeštruktívne skúšky a iné testy, takže ventil casting inšpekcie proces je zložitejší.

② ventil casting na stroji nainštalovať ťažšie

Ventil casting štruktúru, tvar je zložitejšie, niektoré časti sú tenké, štíhle kúsky, zlá tuhosť. Pri obrábaní na stroji, polohovanie a upínanie sú ťažšie, takže často vyžadujú komplexné špeciálne svietidlá.

Niektoré častí ventilu, polohovanie základný povrchu nižšia presnosť, vysokú drsnosť povrchu a niekedy dokonca aj použitie non-spracovanie povrchových polohovanie. A spracovanie utesnenie povrchu a iné časti požiadaviek drsnosť povrchu a presnosť sú veľmi vysoké, je ťažké zabezpečiť kvalitu spracovania. Uspokojovanie potrieb procesu často teda zlepšiť presnosť určenia polohy povrchu a znížiť drsnosť povrchu, alebo v non-spracovanie povrchových spracovanie polohovacie povrchu, čo zvyšuje zložitosť ventil výrobný proces.

③ ťažké strojové obrábanie

Vzhľadom k širokému ventil materiál odliatkov, okrem celý rad liatiny, Uhlíková oceľ, hlavne jeho vysoká pevnosť, odolnosť proti korózii a vysokým tvrdého materiálu rezný výkon sú chudobní, je ťažké dosiahnuť požadované časti rýchlosť g presnosti a povrchovej drsnosti ventil casting utesnenie povrchu geometrický tvar presnosti a povrchovej drsnosti požiadavky sú vysoké, čím sa zvyšuje obtiažnosť ventil odlievanie obrábanie. V rovnakom čase, ventil casting materiálu rezný výkon je chudobných, ale aj pre ventil casting metódy spracovania, nástroj materiálov, rezanie množstvo techniky a vybavenia, a tak priniesol veľa nových problémov.

Ventil casting výrobný proces charakteristiky, ventil casting výrobného procesu a postupu inšpekcie je zložitejšie, ventil casting na stroji nainštalovať ťažšie, ventil odlievanie obrábanie ťažké.