Ventil odliatky analýzy a zlepšenie spoločných chýb

1. stoma

Je to kovové tuhnutia proces môže uniknúť plyn vľavo v kovu vo vnútri formácie malými otvormi, vnútorná stena je hladká, obsahujúce plyn, ultrazvuk má vysokú odrazivosť, ale aj preto, že je v podstate kĺbové alebo elipsoidu, čiže bodovej závady, ovplyvňujúce jeho odraz amplitúdy. Stoma v ingot je rozdrvený do oblasti defektu kutie alebo valcovanie a je výhodnØ bolo nájdených ultrazvukové skúšanie.

2. úbytok a voľné

Odlievanie alebo ingot chladenie tuhnutia, objem zmenšiť, v záverečnej časti tuhnutia kvôli nedostatku tekutého kovu môže tvoriť duté-ako vady. Veľký a koncentrovaný dutiny sa nazývajú zmrštenia a malé, rozptýlené priestory sa nazývajú uvoľnené. Oni sú zvyčajne umiestnené v záverečnej časti stuhnutého ingotov alebo odliatkov centra. Vnútorná stena je drsná a obklopený mnohými nečistoty a jemné póry. Kvôli práva tepelnej expanzie a kontrakcie, zmršťovanie je neodvratný, ale s procesom spracovania rôzne metódy majú iný tvar, veľkosť a umiestnenie, keď sa rozširuje na casting alebo ingot telo stane nefunkčným. V prípade sochory kovanie, ingotom stane zvyškové zmrštenia (zmrštenie reziduálne, reziduálne zmrštenie) Ak nie je odstránená z kovanie.

3. trosky

Trosky v procese tavenia alebo refraktérna na pec pece je odlupovaného do tekutého kovu a je odvedie v casting alebo ingot tela pri odlievaní tvoriť defekt trosky. Troska zvyčajne nie je prítomný v jednom štáte, často v stave hustá alebo rozptýlené v rôznych hĺbkach, ktorý sa podobá odmernej vady, ale majú tendenciu mať určitý stupeň.

4. zmiešané s

(Ako oxidy, sulfidy, atď.) v procese tavenia - nekovových inklúzií alebo prídavných látok určitých zložiek kovové súčasti nie sú úplne rozpustené a naďalej forme kovové inklúzií vysokou hustotou, vysoko topenia bod komponenty - Volfrám, molybdén, atď.

5. oddelenie

Segregácie na casting alebo ingot hlavne vzťahuje na segregáciu komponenty vytvorené počas procesu topenia alebo bod topenia kovu kvôli nerovnomernému rozdeleniu komponentov. Mechanické vlastnosti segregovaných oblastiach sú odlišné od tých úplne kovové matice. Rozdiel je mimo prípustné normy rozsah stáva defekt.

6. liatie trhliny

Trhliny v casting sú spôsobené hlavne tým, že stres zmrštenia kovové chladenia a tuhnutia vyššia ako medza pevnosti materiálu. Súvisí tvar dizajn a liatie odliatkov a praskanie z kovového materiálu. (Napr. horúce krehkosť pri vysoký obsah síry, krehkosť za studena, keď je vysoký obsah fosforu atď.). V ingot prinesú aj axiálne medzikryštalickej trhliny v následných Sochorová kovanie Ak nie kovanie, zostane v kovanie stať kovanie vnútorné trhliny.

7. studené oddelenie

Je to unikátny delaminácia vady odlievanie, liatie proces design odliatku, ktorá je spôsobená striekajúcej, omílání, odlievanie alebo dva pramene rôznych smeroch (alebo viacerých prameňov) súvisia predovšetkým) kovové tok a iných dôvodov, pretože tekutého kovového povrchu tvorené polotuhé film v odlievanie tela formulára bránice-ako typ oblasti vady.

N

To je, keď ocele od naberačkou do ingotov odlievanie ingotov, pretože nalievanie prerušenie, pauza a iných dôvodov, prvý odlievanie tekutého kovu povrchu vo vzduchu rýchlo schladené na formu oxidu film, v nepretržité liatie nová kvapalina kovové lámanie prostredníctvom ingot do ingotov a vzniku vrstvený (oblasť typu) vady, je v nasledujúcich oceľový ingot sochory kovanie nemôže byť nútený na odstránenie.

9. Anisotropy

Keď casting alebo ingot je chladený a spevnili, rýchlosť ochladzovania od povrchu do stredu je iný, výsledkom rôznych kryštalografických štruktúr a vystavovať anisotropy mechanických vlastností vedúcich k anisotropy akustických vlastnosti povrchu má rôzne rýchlosti zvuku a zvukovou izoláciou. Prítomnosť tejto anisotropy nepriaznivo ovplyvniť veľkosť a umiestnenie vady pri vyhodnocovaní ultrazvukové kontroly casting.

opatrenia na zlepšenie

(1) zariadenia na železo tekutá zložka zlá schopnosť podporovať a stability piesok mixer topenia nie je dobré. Zloženie roztaveného železa je obmedzený na faktory, ako je koks, typu pece, množstvo vzduchu a suroviny stav. Živica piesku je ovplyvnená faktormi ako sú teplota, živice a kyseliny kremičitej. Ako piesok často nechodím regeneráciou a chladenie posteľ, tak, že piesok teplota je vysoká, vážne ovplyvnená piesok silu, následok casting piesok opuch závažné, zvýšenie casting zmrštenia, zmrštenie vady majú tendenciu.

(2) dutiny v piesku a liatie proces vplyvu roztavené železo priamo viesť k trachoma a piesok vady.

(3) roztaveného železa v taviace zariadenia bude vždy troska generácie, liatie roztaveného železa v pevných a kvapalných troska spolu s roztaveného železa do dutiny forme trosky dier.

(4) v procese výroby obsahu dusíka v roztaveného železa zvyšuje s rastúcou teplotou a znižuje s nárastom uhlíkového ekvivalentu. Keď dusík a vodík sú spolu, je ľahké forme póry, ktorá je hlavným zdrojom.

(5) v spodnej časti formy je menej tuhá, tvar pred umiestnením nerovnomerné a deformácie, následok piesku typ povrchu nerovnomerné, kedy typ typ hore a dole medzi väčšie, následok podpovrchových veľkosť, zlej kondícii.

(6) 2,2 m telo na úpätí piesok core v liatie proces drift dole, je na úpätí hlavným dôvodom na nerovné steny. Ak ide o

Podľa príčiny ventil liatie vady, sme hlavne z týchto aspektov prijať opatrenia na zlepšenie:

(1) primerané zvýšenie železa tekuté uhlíkového ekvivalentu použitie grafitizáciou expanzie na zvýšenie self-plnenie kapacity materiálu.

(2) Chung box aby sa zaistilo kompaktnosť piesku, zlepšiť druh piesku pevnosti a podporovať odliatkov z plniaci výkon.

(3) pred typ dutiny pred rozptýlené piesku fúkania čisté a starostlivo skontrolovať dutiny.

(4) Po naliatí stránkach pod odlievanie tela ventilu je nie odlievanie, gate pohár a zásuvky diery na krytie pevne, aby sa zabránilo rozptýlené piesok do.

(5) pred naliatím pevné kvapalné na povrch roztavené železo čisté; zlepšiť počiatočné nalievanie teplota roztaveného železa, aby sa znížila tendencia železitý sekundárne oxidačný troska; ventil casting najväčšej po počiatočnej nalialo otvoriť po použití veľké množstvo tenkých troska; 610 mm (24 v) F telo ventil, bežec lap kĺby, v kombinácii s inými parametrami pri nalialo dovoz a vývoz sa nachádzajú vo filtri a multičipové lap filter oka je lepšie monolitické formou zlepšiť slagging účinok vtokových systém.

(6) surovín najväčšej využívania uhlíkovej ocele, obyčajný šedý liate železo alebo liatinovým späť na nabíjanie; znížiť železa v legujúcich prvkov ako Cr, Mn a ďalší obsah na zníženie obsahu železa vlastného plynu; A v daždivých dní alebo vlhkosť väčšie sezóny, ďalší core je najlepšie použiť pochodeň na povrchu jadra dutiny, piesok pečené opäť znížiť množstvo piesku plynu; použitie vysokou teplotou prúdi malé ventily, s cieľom uľahčiť výfukových vlastné tekutiny a zníženie tvorby troska.

(7) nalievanie 1067mm (42 in) F telo ventilu, potrebu dlhodobého mixer v rovnakom poschodí na rovnakej Chung, typ a podlahu by nemali mať žiadne nečistoty; nie je dovolené dať na iných miestach ju znížiť je zakázané zdvihnúť piesku a plesne základová doska dohromady, aby sa zabránilo deformácii podlahy.

(8) nalejte 2.2n, teleso ventilu, na úpätí jadro jadro jadro dal množstvo živice piesok a čo najskôr zadajte. Ak ide o

Po užití vyššie uvedených opatrení na zvýšenie celkovej výroby 2413.78t ventil, odpadu mieru 1,15%, miera vonkajšej odpadu 1,73%, miera komplexné šrot 2,88%. V porovnaní s miera vylepšené šrotu, odpadu miera klesla o 2,39 percentuálnych bodov, miera vonkajšej odpadov znížil 2.85 percentuálnych bodov, komplexné šrot miera klesla 5,24 percentuálnych bodov, účinok je pozoruhodné.