Aké sú zásady pozície Odlievanie odliatkov strojov?

Aké sú zásady pozície Odlievanie odliatkov strojov?

Podľa teórie tuhnutia obrábacích casting výskumu a výroby skúsenosti, určiť nalievanie pozíciu by mali zvážiť princíp.

1, dôležitou súčasťou obrábacích casting by mali umiestnené v dolnej časti. Stroje odliatky nižšia kov obrábacieho stroja spevnil pod statickým tlakom Horné kovu a je zmluvne a kompaktný.

2 dôležité povrch by mal byť nadol alebo stáť vzpriamene. Skúsenosti ukazujú, že póry, nekovových inklúzií a iné chyby objaví v povrchu smerom nahor a nadol povrchu alebo bočnej fasády je zvyčajne pomerne hladké, možnosť chyby sú malé, individuálne spracovanie povrchu musí byť hore, by mali byť vhodné zväčšiť spracovanie okrajov zabezpečiť, aby po spracovanie nezobrazuje vady. Rôznych obrábacích posteľ povrch je kľúčovým povrchu, nesmie mať trachoma, póry, stroje odliatky troska dier, trhlín a zmrštenie a iné chyby, a vyžaduje organizáciu hustá a jednotná, aby zabezpečili, že hodnota tvrdosti v rámci Zadaný rozsah.

3, aby stroj rovine veľké lietadlo nadol alebo naklonené. Veľké ploché odliatky, naklápanie je možné za účelom zvýšenia kovový povrch rastúce rýchlosti strojov odliatky zabrániť piesok jazvy jazva vady. Nakloniť, odlievanie, podľa veľkosti pieskoviskom, H hodnota je spravidla projektovo riadený v 200 ~ 400 mm rozsah.

4, by mali zabezpečiť, že casting môže byť vyplnený. Pre odliatky s tenkostenných diely, tenkostenných časti mali umiestnené v dolnej polovici alebo umiestnené pod tečúci sledovať aby sa zabránilo vady ako liatie, chladné oddelenie a tak ďalej.

5, by mali byť prospešné obrábacích casting zmrštenia. Pre zmršťovanie zliatiny alebo hrúbka konštrukcie casting je nerovnomerné a náchylný k zmrštenia, stroje odliatky zmrštenia casting by prednostne podmienky rádu tuhnutia, uľahčiť umiestnenie stúpačiek a hrať r OLE zo stúpačky.

6, zabrániť piesok visí, visí piesku alebo konzolové piesku jadro, ľahko pod jadro, box a test. Skúsenosti ukazujú to visí piesok v poli nalial ľahko zbaliť. Stroje odliatkov je to nepohodlné umiestniť závesné jadro na hornú polovicu. Konzolové piesok core nie je stabilný, ľahko prekrútiť pri pôsobení kovové vztlak, to mali snažiť vyhnúť sa. Okrem toho sa postarať o jadro, krabice, pohodlie kontroly.

7, by mali byť poloha, tečúci pozície a obrábacích chladenie pozíciu konzistentné. Flip pleseň nie je len veľké množstvo práce, ale tiež ľahko spôsobiť piesok core pohyb, stroje odliatkov z piesku, a dokonca aj oheň a iné nedostatky.